LOGO 7

Technika ta, opracowana przez Pana Toma Bowena w Australii uznana jest za jedną z najefektywniejszych, całościowych (holistycznych) metod leczniczych na świecie. Stosowana jest już od z górą czterdziestu lat w ponad 25 krajach świata, między innymi w Nowej Zelandii, Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii, Afryce Południowej i w wielu krajach Europy.

Jak działa Bowen?

Zabieg Bowen polega na wykonaniu serii charakterystycznych, delikatnych – ale precyzyjnych „chwytów” (ang. „move”) na poszczególnych mięśniach, grupach mięśni, ścięgnach lub więzadłach. Bez siłowej manipulacji, jedynie dzięki celowej stymulacji łagodnymi ruchami palców (poprzez ubranie lub bezpośrednio na skórze) wywołane jest drganie, wychwytywane przez receptory (znajdujące się w tkance łącznej i powięzi) i przenoszone jako informacja do mózgu. Aby nie zakłócać tego procesu – konieczne jest wprowadzenie typowych dla techniki Bowen przerw pomiędzy kolejnymi seriami chwytów.

Pierwszym zauważalnym efektem jest osiągnięcie przez Klienta stanu głębokiego odprężenia. W tym stanie organizm ma możliwość uaktywnić system odpornościowy i zmobilizować samolecznicze mechanizmy. Niejednokrotnie już po jednym zabiegu odczuwalna jest poprawa kondycji fizycznej i psychicznej. Sesje terapeutyczne (czas trwania 20 do 45 minut) zaleca się powtarzać w odstępach siedmiodniowych.

Co odróżnia tę technikę od innych? To właśnie jej nieinwazyjne działanie. Organizm SAM ma możliwość na nowo się „zorganizować”.

Technika Bowen może być stosowana samodzielnie w celu przywrócenia i zachowania naturalnej równowagi w organizmie, ale również jako zabieg wspomagający inne metody leczenia (np. przed i po operacjach).
Zalecana jest osobom w każdym wieku – od noworodków po osoby starsze.
Szczególnie polecana jest kobietom w ciąży, sportowcom, rekonwalescentom.

A oto zasięg możliwości, gdzie metoda ta bez ryzyka, z powodzeniem może być stosowana :

NARZĄDY RUCHU:

– wady postawy, napięcia mięśni, bóle pleców, kolan, łokci,
– w celu wspomagania regeneracji po kontuzjach,
ORGANY WEWNĘTRZNE -zaburzenia pracy układów :

– trawiennego,
– oddechowego,
– moczowo-płciowego
– krążenia itd.

ZALECA SIĘ NP. PRZY :

-migrenie, stanach napięcia i objawach wyczerpania, stresie, zaburzeniach snu, stanach lękowych,
-astmie, alergiach, katarze siennym,
-zaburzeniach organicznych (np. zaburzenia trawienia),
-bólach i problemach menstruacyjnych,
-urazach sportowych, zwichnięciach, bólach stawów,
-i wielu, wielu innych dolegliwościach,

U NIEMOWLĄT I DZIECI:

-zaburzenia trawienia, kolki,
-stany niepokoju,
-moczenie nocne itd.